Regulator mocy biernej
Nasz firma działa w branży elektrycznej od 1998r.

Posiadamy szerokie doświadczenie w doborze, montażu, remontu baterii kondensatorów służących do kompensacji mocy biernej u odbiorców energii elektrycznej

Nasza oferta skierowana jest dla małych, średnich i dużych firm, które borykają się z problemem kar za ponadnormatywny pobór mocy biernej indukcyjnych i pojemnościowych.

Dlaczego kompensacja mocy jest tak ważna?

Urządzenia elektryczne do działania potrzebują nie tylko mocy czynnej lecz równiej mocy biernej. Duża ilość odbiorników mocy biernej (takich jak silniki elektryczne, transformatory, dławiki, kondensatory, pojemności kabli) powoduje, że współczynnik mocy zaczyna wykraczać poza wartości zapisane w umowie z dostawcą energii elektrycznej. Konsekwencją tego są kary z ponadnormatywny pobór mocy biernej.

Dlaczego dostawcy stosują taką karę?

Dostawcą energii elektrycznej zależy by przesłać jak najwięcej energii elektrycznej przy jak najmniejszych stratach. Moc bierna pobierana przez odbiorniki indukcyjne bądź pojemnościowe powodują, że straty energii przesyłanej wzrastają a kosztami tych strat obciążani są klienci końcowi

Jak uniknąć kar?

Jedynym sposobem by zmniejszyć moc bierną pobieraną z sieci elektroenergetycznej jest montaż baterii kondensatorów dobranej specjalnie pod danego odbiorcę. W celu doboru baterii należy przeprowadzić analizę parametrów sieci u odbiorcy w celu określenia profilu odbiorów. Na postawie badań dobierane są odpowiednia moc i stopnie baterii kondensatorów w celu osiągnięcia zadanego współczynnika mocy.

Free Joomla! template by Age Themes

Created by Komputer-Service Serwis komputerów i laptopów